KONST / Litografier / Färglitografi 15967195
nr 1596 7195
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad 133/310. Färglitografi, bildmått: 32x43 cm, yttermått inklusive ram: 48x59 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 5 februari 2024
kl 20:10:00
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren